Live your dreams. Follow your faith. Be yourself.

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

24 hours of Halloween

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Bianca Ellen Flenner
Anul 7

Data de inscriere : 09/07/2012
Varsta : 20
Localizare : In biblioteca

MesajSubiect: 24 hours of Halloween   Mier Oct 31, 2012 11:49 am

-Nu ai unde sa fugi!Nu ai unde sa te duci!Nu ai unde sa te ascunzi!-

Nu pot spune decat un singur lucru:Ziua asta incepuse aproape la fel de normal ca orice alta zi obisnuita intr-un castel magic.Aproape la fel de normal.Dar cum te-ai astepta sa fie o zi normala aici?Elevi cuminti ce merg constiinciosi la ore,isi fac temele,mananca si dupa merg la culcare ca niste copilasi harnici?Oh nu!Ai gresit locul clar daca asta cautai!Si astazi mai in deosebi decat in toate zilele haosul se deslantuise.Astazi era 31 Octombrie,cea mai insemnata zi magica a anului(si ziua in care casa Ghosterilor isi serbeaza numele.Nu e corect!Nu cred ca 5 iulie(ziua serpilor) e la fel de insemnata ca a lor!)Oricum,aceasta sarbatoare nu e de pe plaiurile noastre si recent a inceput sa fie sarbatorita si la noi dar asta nu inseamna ca nu ne putem distra,nu?Mai ales ca Serpentii sunt mereu pusi pe glume(unele mai nesarate ca altele) si azi nimeni nu-i va pedepsi!(decat daca se ajunge prea departe,ceea ce sigur nu va dura mult!).

Mergeam precauta pe hol alaturi de cea mai buna prietena a mea,Rose incercand sa ma feresc de frisbee-urile cu colti sau de Serentii ce ieseu de te miri unde?..si aruncau pe tine cu potiune de negi.Sunt sigura ca infirmeria e plina de elevi suparati cu niste bombe pe fete care incearca cumva sa scape!Astazi seara era un banchet special dedicat sarbatorii si eram mai mult ca sigura ca,ca in fiecare an directorul ne pregatise ceva special.Anul asta eram mai mult ca sigura sa descopar ceva.O legenda circula de mult timp incoace la populatia de aici.Nimeni nu stie de ce in fiecare Halloween Alexandru Ghost si Elena Serpentini(sau mai degraba portretele lor) dispar fara urma iar pana la ora 12 nu se intorc si astfel nu putem intra in camere!Anul asta eram determinata sa descopar cumva acest mister.Stiu ca locul asta are multe taine dar nimeni nu se va supara daca va ramane cu una mai putin,nu?

Era inca o dimineata frumoasa,putin insorita dar se vedea clar uitandu-te pe geam ca afara batea vantul si era acel gen de vant ce-ti intra in oase si te facea sa tremuri tot!In niciun caz astazi nu aveam chef de ore dar nu am ce face..Speram macar ca profesorii vor incerca cumva sa invioreze atmosfera,macar astazi.Am intrat nelinistita in sala mare fiindu-mi foarte frig si primul gand fiind sa-mi iau o ciocolata calda si s-o savurez.De cum am intrat m-am trezit cu ceva pe cap.Un..paianjen!!Cu un tipat l-am dat jos dar acesta s-a evaporat de cum a atins pamantul.
"Foarte amuzant!N-am ce spune!"le-am zis unor baieti Serpenti din anul 4 ce se prapadeau de ras.
Se pare ca n-au vrut sa se lase si i-au pus ceva pe spate lui Rose.Aceasta nici macar nu simtise si nu stia ca pe spatele ei atarna un sarpe.
"Rose?"
"Da?"
"Ai ceva pe spate."
Aceasta si-a pus mana la spate si a tipat.Imediat sarpele a cazut si a disparut.Furioasa s-a intors spre baietii care radeau si mai tare(inca putin si crapau de la atata ras) si nu le-a zis decat un singur lucru "Incendio!" si imediat rasetele au disaprut fiind inlocuite de urlete!Asta da distractie.Ar fi fost si mai distractiv daca nu ar fi fost profesori in sala care vazusera scena dar nu stiau vinovatii asa ca amandoua ne-am evaporat si ne-am dus in cel mai bine ascuns coltisor al mesei pe care l-am putut gasi razand pe infundate.Meritasera!Eram destul de curioasa ce surprize pregateam ziua de astazi inafara de farse prostesti.

*RPG-ul acesta are ca perioada de desfasurare doar ziua de 31 Oct. deci mai tarziu actiunea nu se mai poate petrece.Doar 24 de ore!*

24 hours of Halloween
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Veritons RPG :: Castelul :: Coridoare-
Mergi direct la: