Live your dreams. Follow your faith. Be yourself.

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Detentie cu surprize

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Gera G. Aeophelis
Director al Scolii

Data de inscriere : 06/07/2012
Varsta : 22
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Detentie cu surprize   Mier Sept 05, 2012 2:50 pm

Pe langa multele dezvantaje pe care le are slujba de profesor, mai este si faptul ca trebuie sa ai rabdare timp de o ora, doua, sau chiar cinci, cu niste derbedei. Multi sunt cei care incalca regulile si parca unora chiar a ajuns sa le placa detentia.

In ziua aceea de septembrie calduros, la cateva zile de cand incepuse anul, ma aflam la catedra din sala de detentie uitandu-ma pe toti peretii pe care ma puteam uita. Si ca sa imi faca in ciuda, elevii de la detentia de astazi pareau ca isi vad de treaba lor. E o conspiratie la mijloc, presimt! Usa salii de detentie scartaie usor si se ivi capul unei profesoarei mai tinere de Magie Neagra, care tocmai mai venea cu un sir de noi elevi pentru detentie. Se apropie de catedra si, susotind, imi spuse care era problema, astfel incat derbedeii sa nu auda.

" Copii, credeti ca ati putea sa ramaneti singuri pentru cinci minute?" Ah, ce intrebare! Nu asta asteptau defapt?
Am mers alaturi de profesoara de Magie Neagra pe hol, pana cand am dat de un mic ghemotoc de blana, ghemuit la pamant si de unde se auzeau suspine.
" E in regula. Te poti ridica acum" spuse profesoara de Magie Neagra pe un ton sec si rece. Cand fata isi dadu claia de par la o parte, ghici cine era, elevul model al tuturor timpurilor : Ashley DiLaurentis !

" Ce naiba cauti tu aici? " i-am spus eu.
" Domnule Director!" spuse profesoara de Magie Neagra isterizata cu privire la limbajul meu.
" Da,da,scuze. Cred ca e o greseala. Ashley este unul dintre elevii model ai scolii. Nu vad de ce imi cereti sa o suspend o saptamana"
" Ai ceva de spus, domnisoara, sau o voi spune eu?" spuse profesoara si Ashley isi ridica privirea pentru a incepe. Suspina..si iar suspina.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://veritons.forummagic.net

Detentie cu surprize
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Veritons RPG :: Castelul :: Sala de detentie-
Mergi direct la: